Jeśli praca zdalna została ustalona już na początku zatrudnienia – w umowie o pracę – to cofnięcie pracy zdalnej wymaga zmiany umowy. Czyli za porozumieniem stron, a w przypadku pracodawcy – także poprzez wypowiedzenie warunków pracy i płacy – o ile pracownik nie odrzuci nowych warunków (wówczas bowiem umowa rozwiązałaby się z upływem okresu wypowiedzenia).
Natomiast w przypadku pracy zdalnej ustalonej już w czasie trwania stosunku pracy, każda ze stron umowy o pracę może wystąpić z wiążącym wnioskiem, złożonym w postaci papierowej lub elektronicznej, o przywrócenie pracy stacjonarnej.
Strony będą wówczas musiały ustalić termin, od którego nastąpi przywrócenie poprzednich warunków wykonywania pracy, nie dłuższy niż 30 dni od dnia otrzymania wniosku. W razie braku porozumienia przywrócenie poprzednich warunków wykonywania pracy będzie następowało w dniu następującym po upływie 30 dni od dnia otrzymania wniosku.
Taki wniosek nie będzie natomiast mógł zostać złożony przez pracodawcę w przypadku obligatoryjnej pracy zdalnej, chyba że dalsza praca na odległość nie będzie możliwa ze względu na organizację pracy lub rodzaj pracy wykonywanej przez pracownika.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Accusamus accusantium alias aspernatur aut blanditiis commodi consectetur deserunt error expedita illo iste, non odit quidem temporibus tenetur vero vitae voluptas voluptates?
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Accusamus accusantium alias aspernatur aut blanditiis commodi
kompleksowe doradztwo prawne dla wszystkich instytucji kultury.
Nasza publikacja "Prawo i finanse w kulturze" oraz nowoczesny portal od 10 lat zapewniają Ci:
Dołącz do nas i otrzymaj najlepsze na rynku wsparcie dla Twojej instytucji kultury!
Wiedza i Praktyka Sp. z o.o.
ul. Łotewska 9a
03-918 Warszawa
Kontrola instytucji kultury przez organizatora – jakie dokumenty może sprawdzać organizator
Dyrektor instytucji kultury a zasada jednoosobowego kierownictwa – zakres kompetencji i odpowiedzialności
Dlaczego omijanie procedury zamówień publicznych jest najprostszą drogą do zwolnienia dyrektora instytucji kultury